+90 224 484 26 36 info@prs.com.tr

Üretim

Tasarım & Kalıp Üretimi
Devreye alınacak parçaların seri imalat için gereken sac kalıbı, montaj ve kaynak aparatları tasarımları müşteri istekleri dikkate alınarak yapılır. Tasarımlar Auto Form analiz programı desteğiyle Catia'da yapılmaktadır. Tasarımı biten kalıp, aparat, kaynak fikstürü ve kontrol fikstürleri; CNC tezgahlarda işlenip, montajı yapılmaktadır. Yapılan işler CMM tezgahında doğrulanmaktadır. Kalıp ve ürün uygunluğu onaylanan ürünler imalata teslim edilmektedir.

Pres & Kaynak
Üretim programına göre, hidrolik makas veya açılı boylama tezgahı yardımıyla saclar açınım olarak hazırlanır. Devamında eksantrik pres bölümümüzde şekilllendirmeye tabi tutulurlar. Pres bölümünden çıkan parçalar, kaynaklı birleştirme işlemleri için kaynak bölümüne gönderilir. Bu bölümde, gaz altı / punta kaynak robotları veya punta makineleri yardımıyla kaynatılan parçalar birleştirilir.

Dövme Hattı
Kalıphane CAD/CAM desteği ile yapılan tüm kalıp ve aparatlar ile 0,50 gr ile 5kg aralığında dövme parçaları kendi bünyemizde üretmekteyiz.

Talaşlı İmalat
Kendi bünyemizde bulunan CNC tezgahlarımızda, dövme ünitesinden gelen ve kalite onayından geçen ürünler işleme alınmaktadır.

Montaj Hattı
Rotillerimizin montajı istenilen salınım ve rotasyon tork değerinde bilgisayar kontrollü olarak rotil sıvama presinde yapılmaktadır.
Burç montajında kullanılan presimiz yatay ve dikey burç çakmaya uygun olup burç çakma ve çıkma kuvvetlerini kayıt altına alabilmektedir.
Tüm üretim işlemleri tamamlanan parçalar montaj işleminden sonra lazerle markalanıp paketlenerek sevk edilmek üzere depomuza gönderilmektedir.

Test Ekipmaları ve Labaratuar
Tüm ürünlerimiz yüksek kalite standartlarımızı karşılayacak şekilde üretilip kontrol edilmektedir.
Kapsamlı labaratuar alt yapımız ve yetkin personelimiz ile ürünlerimizin tüm kalite karakteristiklerini kendi bünyemizde ölçerek analiz edebilmekteyiz. Ölçüm ekipmanlarımız ve testlerimizden bazıları; ömür testi, yüzey kontrol, 3 boyutlu ölçüm (CMM) ve kaynak çekme cihazı olarak sayılabilir.

 
2020 Profil Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm hakkı saklıdır. Designed by  Espro Interactive