+90 224 484 26 36 info@prs.com.tr

Ürünler

Salıncak Kolu & Rotilli Kol
Araç süspansiyon sisteminin bir parçası olan salıncak kolları, ön süspansiyon sistemleri aks taşıyıcısı, direksiyon sistemi elemanları, denge çubuğu, yay ve amortisörlerle bir bütün oluştururlar. Salıncaklar, tekerlekleri düzgün konumda tutarak çeşitli yönlerden gelen kuvvetlere karşı hareketlerini sınırlayıp ancak yukarı ve aşağı yöndeki hareketlere izin verirler, bir diğer ifade ile aracın maruz kaldığı yanal kuvvetleri karşılarlar. Salıncak kolları, burçlar vasıtasıyla süspansiyon çatısına ve rotilden oluşan iki noktalı bir bağlantı söz konudur. Şaseye bağlantı pozisyonlarına göre alt ve üst; tekerleğin yönüne göre ise sağ ve sol salıncak kolları olarak adlandırılırlar.

Burç
Burçlar, rotilli kol ve salıncak kollarının üzerine dikey ya da yatay olarak yerleştirilirler ve bu parçaların araç şasesine bağlantısını sağlayarak aracın maruz kaldığı yanal ve boyuna kuvvetleri sönümlerler. Salıncak kollarının üzerinde bulunduk pozisyonlara göre sağ, sol, ön, arka, merkez burçları olarak adlandırılırlar.

Rotil
Rotiller, salıncak kolunun aks taşıyıcı vasıtasıyla araç tekerleğine bağlantısını sağlayan hareketli parçalardır, küresel mafsallardır. Üst ve alt salıncaklardaki kullanımlarına bağlı olarak üst ve alt rotil olarak adlandırılırlar.

Rot Başı
Direksiyon sisteminin bir parçası olan rot başı, rot milini direksiyon deveboynunu bağlar. Rot başının uzunluğu montaj esnasında ayarlanabilmektedir. Konumlarına göre sağ ve sol rot başları olarak adlandırılırlar.

Rot Mili
Rot mil, direksiyon komuta kolunun (pitman kolu) rot başına olan bağlantısını sağlayan parçadır.

Z-Rot
Z-Rot, sürüş konforunu sağlamak için tekerleğin aşağı - yukarı hareketini denge çubuğu vasıtasıyla diğer tekerleğe ileten süspansiyon sistemin bir bağlantı elemanıdır. Bu bağlantı sayesinde, virajlarda aracın direksiyon hakimiyeti artar, kayması, savrulması ve sağa- sola yatması engellenir.
2020 Profil Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm hakkı saklıdır. Designed by  Espro Interactive